Bezúdržbové oplocení

Největší předností PLOTYMAX.CZ je dokonalá povrchová úprava bez nároku na údržbu. Veškeré systémové prvky jsou 100 % antikorozně zabezpečeny dvěma vysoce kvalitními způsoby ochrany oceli. Žárové zinkování a kvalitní práškové barvy (komaxit), jsou garancí dlouhé životnosti oplocení, bez nároků na další údržbu.

Žárové zinkování zaručuje dlouhou životnost, vytvoření rovnoměrného a kvalitního povlaku ocelových konstrukcí. Práškové lakování velmi efektivně vytlačuje "mokré barvy" všude tam, kde je důležitá kvalita, trvanlivost a odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Žárové zinkování - životnost 40-80 let

Žárové zinkování zaručuje dlouhou životnost, vytvoření rovnoměrného a kvalitního povlaku ocelových konstrukcí.

Zinek je stříbřitý kov s teplotou tání 419oC. Jako stopový prvek je nezbytný pro živé oraganismy, hraje důležitou roli v metabolismu člověka a zvířat. Zinek lze nalézt také v lécích, pneumatikách a plastech. K všestranému použití zinku je nejdůležitější jeho schopnost 100% ochrany před korozí.

Žárové zinkování představuje moderní trend v oblasti povrchové úpravy ocelovách konstrukcí, k jeho výhodám patří především dlouhá životnost, vytvoření rovnoměrného a kvalitního povlaku, a to i na vnitřních a obtížně dostupných plochách, dobrá odolnost proti mechanickým vlivům, možnost využití dalších nátěrových hmot, ale také ohleduplnost k životnímu protředí.

Žárové zinkování je speciální technika pokovování ponorem. Podstatou žárového zinkování je ponoření oceli do zinkované lázně , kdy se na povrchu materiálu vytvoří intemetalická fáze železa a zinku, vysoce odolná proti otěru. Touto technologií se zaručí vyplnění mezer v ocelové konstrukci zinkem, a tím ochrání všechny části před korozí. Teplota zinkované lázně se pohybuje okolo 450oC.

Zinek chrání povrch nejen mechanicky, ale také chemicky. I při lokálním porušení vrstvy zinku, probíhá koroze jen na zinkované vrstvě, zatím co ocel zůstane neporušena. Zinek vytváří pevný a nepropustný povlak s dlouhodobou životností.

Síla zinkové vrstvy se pohybuje mezi 70 - 150 mikrony, a to v závislosti na chemickém složení a typu materiálu, stejně jako na době ponoru. Tato tloušťka izolace je dostatečná pro ochranu oceli před korozí po celá desetiletí. Průměrná životnost zinkování je 30 - 50 let.

Práškové barva - komaxit

Práškové barvy jsou moderním a trvanlivým řešením povrchové úpravy

Práškové lakování velmi efektivně vytlačuje "mokré barvy" všude tam, kde je důležitá kvalita, trvanlivost a odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Práškové lakování je technologie povrchové úpravy, kdy se barva nanáší na kovové díly. Takto ošetřené prvky se vyznačují vysokou odolností proti korozi a zajišťují atraktivní vzhled na velmi dlouhou dobu.

Práškové barvy se řadí do skupiny tzv. průmyslových nátěrových hmot. Skládají se ze směsi pryskyřic, pigmentů, případně dalších surovin, které například dodávají práškovým barvám tvrdost, lesk nebo požadovanou hloubku matu, vytvářejí strukturní povrch apod. Tato směs má práškovou konzistenci. Prášková barva se pro aplikaci ničím neředí, ani se v žádné tekutině nerozpouští. Nanáší se v práškové barvě pomocí stlačeného vzduchu, který po smísení s práškem vytváří tekutou směs.

Práškové barvy se nanášejí na vhodně upravený podklad, který je zbaven všech chemických a mechanických nečistot. V aplikačním zařízení je prášková barva smísená s tlakovým vzduchem a hnána ze zásobníku do aplikační pistole. Aby nanesený prášek na výrobku ulpěl, je mu v aplikačním zařízení dodána elektrostatická energie, která způsobuje přitahování jeho částič ke stříkanému výrobku. Následné vytvrzení ve vytvrzovací peci uzavírá celý proces aplikace.

Práškové barvy se běžně vyrábějí v mnoha vzhledových typech a obrovské paletě odstínů. V odstínové paletě se vychází z mezinárodně uznávané vzorkovnice s označením RAL.

Mapa rychlosti koroze zinku v ČR

Mapa rychlosti koroze zinku v ČR vydaná Asociací českých a slovenských zinkoven

Mapa rychlosti koroze zinku v ČR vydaná Asociací českých a slovenských zinkoven

Roční korozní úbytek zinku měřený od roku 1988 do roku 2010 v Evropě se snížil o 75%, a to díky snížení koncentrace SO2 ( oxidu siřičitého ) v ovzduší o 87 %.

info

Poptávkový formulář V našem formuláři vyplňte požadované údaje a my vám bezplatně zpracujeme cenovou nabídku. V případě, že máte vypracován již projekt případně nákres oplocení, tak zašlete jako přílohu.

Katalogy ke stažení Stáhněte si některý z našich katalogů ve formátu PDF.